Yhteystiedot

Jaa:

Yhteystiedot

Kepa ry
Elimäenkatu 25-27 (5 krs.), 00510 Helsinki (karttalinkki)
Aukioloajat: ma-to klo 9-16, pe klo 9-15
Puh: +358 9 584 233
Fax: +358 9 5842 3200
Sähköposti: info@kepa.fi

Viestintään ja tiedotukseen liittyvissä asioissa voi ottaa yhteyttä osoitteeseen viestinta@kepa.fi tai verkkotoimitus@kepa.fi.

 

Helsinki

Aalste, Veikko
Hallintoavustaja
Administrative Support
+358 50 317 6711 | veikko.aalste@kepa.fi
Järjestötilat
Aronen, Jukka
Verkkojulkaisujen päätoimittaja
Editor-in-Chief of Web publications
+358 50 317 6692 | jukka.aronen@kepa.fi
Internet-sivut, Viestintä
Biström, Jonas
Kehityspoliittinen asiantuntija
Advocacy and Policy Officer
+358 50 317 6686 | jonas.bistrom@kepa.fi
Vaikuttamistyö Ilmastopolitiikka ja -rahoitus
Ervasti, Nuppu
Vaikuttamistyön avustaja
Advocacy Trainee
+358 50 317 6684 | nuppu.ervasti@kepa.fi
Vaikuttamistyö
Eurakoski, Johanna
Viestintä- ja varainhankintapäällikkö
Communications and Fundraising Manager
+358 50 317 6698 | johanna.eurakoski@kepa.fi
Järjestöyhteistyö, Maailma kylässä -festivaali, Mediasuhteet, Viestintä
Hakkarainen, Outi
Kehityspoliittinen asiantuntija (toimintaympäristö)
Advocacy and Policy Officer (External Environment Analysis)
+358 50 317 6728 | outi.hakkarainen@kepa.fi
Julkaisut Kansalaisyhteiskunta
Hannula, Outi
Ohjelmajohtaja
Programme Director
+358 50 317 6720 | outi.hannula@kepa.fi
Johto
Harjunpää, Johanna
ETVO-koordinaattori
ETVO Coordinator
+358 50 317 6689 | johanna.harjunpaa@kepa.fi
Etvo Vapaaehtoistyö
Helenius, Kim
Henkilöstösuunnittelija
Human Resources Coordinator
+358 50 317 6712 | kim.helenius@kepa.fi
Rekrytointi
Himma, Larri
Mahdollisuuksien tori -avustaja
Assistant for the Market of possibilities
+358 50 317 6743 | larri.himma@kepa.fi
Mahdollisuuksien torit
Hintikainen, Katja
Kampanjakoordinaattori
Campaign Coordinator
+358 50 317 6716 | katja.hintikainen@kepa.fi
Kampanjat
Häkli, Laura
Kampanja- ja viestintäjohtaja
Director for Campaigns and Communication
+358 50 317 6710 | laura.hakli@kepa.fi
Viestintä
Jussila, Jorma
Pääkirjanpitäjä
Chief Accountant
+358 50 317 6718 | jorma.jussila@kepa.fi
Jäppinen, Sanna
Viestinnän asiantuntija
Communications Officer
+358 50 317 6721 | sanna.jappinen@kepa.fi
Kampanjat, Viestintä
Kokkonen, Niini
Verkkotuottaja
Web Producer
+358 50 317 6708 | niini.kokkonen@kepa.fi
Internet-sivut
Konttinen, Paula Njeri
Koulutussuunnittelija (globaalikasvatus)
Training Coordinator
+358 50 317 6736 | paulanjeri.konttinen@kepa.fi
Koulutus
Korhonen, Kalle
Järjestelmäsuunnittelija
System Analyst
+358 50 317 6688 | kalle.korhonen@kepa.fi
Koskela, Kiira
Viestintäavustaja
Communications Assistant
+358 50 317 6714 | kiira.koskela@kepa.fi
Maailma kylässä -festivaali
Kunttu, Samuli
Tietohallintosuunnittelija
Information Management Coordinator
+358 50 317 6722 | samuli.kunttu@kepa.fi
Informaatiopalvelut
Laine, Pia
Toimittaja
Journalist
+358 50 317 6735 | pia.laine@kepa.fi
Maailman Kuvalehti
Lappalainen, Timo
Toiminnanjohtaja
Executive Director
+358 50 317 6700 | timo.lappalainen@kepa.fi
Johto
Lassila, Taneli
Toimittaja
Editor
+358 50 317 6705 | taneli.lassila@kepa.fi
Maailman Kuvalehti
Lavila, Piia
AEPF-koordinaattori
AEPF Coordinator
+358 50 317 6725 | piia.lavila@kepa.fi
AEPF
Lehtovaara, Susanna
Kampanja-avustaja
Campaign Assistant
+358 50 317 6691 | susanna.lehtovaara@kepa.fi
Kampanjat
Leino, Sisko
Hallintokoordinaattori
Administrative Coordinator
+358 50 317 6707 | sisko.leino@kepa.fi
Hallinnollinen neuvonta, Rekrytointi
Leppäaho, Iina
Viestintäassistentti
Communications Assistant
+358 50 317 6741 | iina.leppaaho@kepa.fi
Viestintä
Lipiäinen, Valtteri
Viestintäavustaja
Communications Support
+358 50 317 6713 | valtteri.lipiainen@kepa.fi
Internet-sivut
Lounasheimo, Paula
Järjestösihteeri
Secretary for Member Services
+358 50 317 6745 | paula.lounasheimo@kepa.fi
Järjestöyhteistyö, Jäsenpalvelut, Jäsenrekisteri, Jäsenyysasiat
Lundqvist, Anna-Stiina
Viestinnän asiantuntija
Communications Officer
+358 50 317 6704 | anna-stiina.lundqvist@kepa.fi
Mediasuhteet
Lääveri, Piia
Ohjelmapäällikkö
Programme Manager
+358 50 317 6696 | piia.laaveri@kepa.fi
Maailma kylässä -festivaali
Lönnberg, Nicola
Graafikko
Graphic Designer / AD
+358 50 317 6703 | nicola.lonnberg@kepa.fi
Viestintä
Mikkola, Riikka
Järjestökoordinaattori (edunvalvonta)
Coordinator for Member Organisations
+358 50 317 6715 | riikka.mikkola@kepa.fi
Edunvalvonta
Mäki-Hakola, Heli
Toimistokoordinaattori
Office Coordinator
+358 9 584 233 | heli.maki-hakola@kepa.fi
Vastaanotto
Mäki, Niina
Kehityspoliittinen asiantuntija (kehitysrahoitus)
Advocacy and Policy Officer (Development Finance)
+358 50 317 6724 | niina.maki@kepa.fi
Vaikuttamistyö Kehitysrahoitus
Nevalainen, Helena
Kehitysyhteistyöneuvoja
Adviser - Development Cooperation
+358 50 317 6729 | helena.nevalainen@kepa.fi
Hankeneuvonta
Nissinen, Jouni
Kehityspoliittinen asiantuntija (Post 2015 ja ihmisoikeudet)
Advocacy and Policy Officer (Post 2015 and Human Rights)
+358 50 317 6687 | jouni.nissinen@kepa.fi
Vaikuttamistyö Post 2015 ja ihmisoikeudet
Nousiainen, Jari
Verkkopalveluiden tekninen asiantuntija
Webmaster
+358 50 317 6685 | jari.nousiainen@kepa.fi
Internet-sivut
Pallasmaa, Sirkku
Kirjanpitäjä
Accountant
+358 50 317 6732 | sirkku.pallasmaa@kepa.fi
Laskut ja maksatukset
Palmu, Anja-Maija
Hallintosihteeri
Administrative Secretary
+358 50 317 6734 | anja-maija.palmu@kepa.fi
Peebles, Aleksi
Sovellussuunnittelija
Application Designer
+358 50 317 6693 | aleksi.peebles@kepa.fi
Internet-sivut
Puukko, Outi
Viestinnän asiantuntija
Communications Officer
+358 50 317 6719 | outi.puukko@kepa.fi
Viestintä
Rautio, Eveliina
Ohjelma-avustaja
Programme Assistant
+358 50 317 6744 | eveliina.rautio@kepa.fi
Maailma kylässä -festivaali
Rekola, Sanna
Järjestökoordinaattori (globaalikasvatus)
Coordinator for Member Organisations
+358 50 317 6697 | sanna.rekola@kepa.fi
Edunvalvonta, Globaalikasvatus, Järjestöyhteistyö Globaalikasvatus
Rintanen, Tiina
Markkinointisuunnittelija
Marketing Planner
+358 50 317 6694 | tiina.rintanen@kepa.fi
Maailman Kuvalehti
Romar, Anne
Hallintojohtaja
Administrative Director
+358 50 317 6730 | anne.romar@kepa.fi
Johto
Rosström, Jan
AD
AD
+358 50 317 6748 | jan.rosstrom@kepa.fi
Maailman Kuvalehti
Saares, Pauliina
Kehityspoliittinen asiantuntija (globaali talous)
Advocacy and Policy Officer (Global Economy)
+358 50 317 6738 | pauliina.saares@kepa.fi
Vaikuttamistyö Globaali talouspolitiikka
Salminen, Esa
Verkkojulkaisujen toimitussihteeri
Sub-editor of Web Publications
+358 50 317 6706 | esa.salminen@kepa.fi
Internet-sivut, Viestintä
Sassakova, Jana
Järjestöavustaja
Member Organisation Assistant
+358 50 317 6683 | jana.sassakova@kepa.fi
Järjestöyhteistyö
Sipilä, Hanna
Taloussuunnittelija
Controller
+358 50 317 6733 | hanna.sipila@kepa.fi
Starck, Auli
Koulutussuunnittelija
Training Coordinator
+358 50 317 6727 | auli.starck@kepa.fi
Koulutus
Suihkonen, Santtu
IT-tukihenkilö
IT Support
+358 50 317 6766 | santtu.suihkonen@kepa.fi
Särkkä, Urho
Festivaaliassistentti
Festival Assistant
+358 50 317 6742 | urho.sarkka@kepa.fi
Maailma kylässä -festivaali
Tolonen, Tuovi
Koulutussihteeri
Training Assistant
+358 50 317 6695 | tuovi.tolonen@kepa.fi
Koulutus, Kurssi-ilmoittautumiset
Tuominen, Kaisu
Ohjelmasuunnittelija
Programme Adviser
+358 50 317 6701 | kaisu.tuominen@kepa.fi
Organisaation kehittäminen
Tyvijärvi, Anu
Kampanjakoordinaattori (globaalikasvatus)
Campaign Coordinator
+358 50 317 6747 | anu.tyvijarvi@kepa.fi
Kampanjat
Valtonen, Anni
Toimituspäällikkö
Managing Editor
+358 50 317 6717 | anni.valtonen@kepa.fi
Maailman Kuvalehti
Vesalainen, Jaana
Taloussihteeri
Finance Assistant
+358 50 317 6731 | jaana.vesalainen@kepa.fi
Laskut ja maksatukset
Vihriälä, Anni
Koulutussuunnittelija
Training Coordinator
+358 50 317 6726 | anni.vihriala@kepa.fi
Koulutus, Organisaation kehittäminen
Viirimäki, Jaana
Mahdollisuuksien tori -koordinaattori
Coordinator for Markets of Possibilities
+358 50 317 6737 | jaana.viirimaki@kepa.fi
Mahdollisuuksien torit Vapaaehtoistyö
Wilkinson, Niko
Tuotantopäällikkö
Production Manager
+358 50 317 6709 | niko.wilkinson@kepa.fi
Maailma kylässä -festivaali
Ylikoski, Terhi
Ohjelmasuunnittelija (kehityspoliittinen työ)
Programme Adviser (Development Policy)
+358 50 317 6702 | terhi.ylikoski@kepa.fi
Vaikuttamistyö
Österinen, Kaisu
Ohjelmasuunnittelija (kansalaisyhteiskunta)
Programme Adviser (Civil Society)
+358 50 317 6723 | kaisu.osterinen@kepa.fi

Mosambik

Jofrice, Lucia
Kehityspoliittinen työntekijä
Development policy officer
+258 82 302 1559 | lucia.jofrice@kepa.fi
Machimbene, Mário
Kehityspoliittinen asiantuntija
Development Policy Officer
+258 21 316 008 | mario.machimbene@kepa.fi
Massinga, Jorge
Huoltomies ja logistikko
Officer for Maintenance and Logistics
+258 21 316 008 | jorge.massinga@kepa.fi
Mazuze, Naftal
IT-tukihenkilö
IT-support
+258 21 316 008 | naftal.mazuze@kepa.fi
Munjaga, Alzira
Siivooja
Cleaner
+258 21 316 008 | alzira.munjaga@kepa.fi
Nhampule, Regina
Toimistopäällikkö
Office Manager
+258 21 316 005 | regina.nhampule@kepa.fi
Tuominen, Minna
Maajohtaja
Country Director
+258 21 316 008 | minna.tuominen@kepa.fi

Nicaragua

Aragon, Thelma
Siivooja
Cleaning lady
+505 226 634 15 | thelma.aragon@kepa.fi
Cerna, Karen
Ohjelmatyöntekijä
Program Officer
+505-885 23 717 | karen.cerna@kepa.fi
Gutierrez, Francis
Kirjanpitäjä
Administrator
+505 22 663 415 | francis.gutierrez@kepa.fi
Kuivalainen, Minna
Kehityspoliittinen asiantuntija
Development Policy Officer
+505 2266 3415 | minna.kuivalainen@kepa.fi
Globaali talouspolitiikka, Ilmastopolitiikka ja -rahoitus
Laitamo, Sanna-Mari
Maajohtaja
Country Director
+505 226 63415 | sanna-mari.laitamo@kepa.fi
Lara, Xiomara
Vastaanottovirkailija
Receptionist
+505 22 663 415 | xiomara.lara@kepa.fi
Valdivia, Jose
Kehityspoliittinen asiantuntija
Development Policy Officer
+505 22 663 415 | jose.valdivia@kepa.fi

Tansania

Hossain, Masud
Maajohtaja
Country Director
masud.hossain@kepa.fi
Khamis, Bakar
Kehityspoliittinen asiantuntija
Development Policy Officer
+255 22 215 1582 | bakar.khamis@kepa.fi
Koivuporras-Masuka, Kirsi
Kansalaisyhteiskunnan asiantuntija
Civil Society Officer
kirsi.koivuporras-masuka@kepa.fi
Mshana, Asna
Hankeneuvoja
Civil Society Officer
+255 22 215 1582 | asna.mshana@kepa.fi
Nilsson, Eva
Kehityspoliittinen asiantuntija
Development Policy Officer
eva.nilsson@kepa.fi
Globaali talouspolitiikka, Suomen kehitysyhteistyö
Njau, Harold
Kirjanpitäjä
Administrative and finance officer
+255 22 215 1581 | harold.njau@kepa.fi
Pambe, Catherina
Siivooja
Cleaning lady
Simba, Rehema
Toimistosihteeri
Office assistant
+255 22 215 1583 |
Swai, Andrew
Huoltomies ja autonkuljettaja
Logistics and Maintenance Officer
+255 22 215 1583 | andrew.swai@kepa.fi

Thaimaa

Ahola, Helena
Aluejohtaja
Regional Director
+66 2 277 6747 | helena.ahola@kepa.fi
Eamsakul, Prawena
Toimistosihteeri
Administration Assistant
+66 2 277 6747 | prawena.eamsakul@kepa.fi
Selin, Tove
Kehityspoliittinen asiantuntija
Development Policy Officer
+66 81 787 3055 | tove.selin@kepa.fi
Theeralerttham, Nattawat
Kehityspoliittinen asiantuntija
Development Policy Officer
+66 87 1381981 | nattawat.theeralerttham@kepa.fi