Yhteystiedot

Jaa:

Yhteystiedot

Kepa ry
Elimäenkatu 25-27 (5 krs.), 00510 Helsinki (karttalinkki)
Aukioloajat: ma-to klo 9-16.
Pe vain puhelimitse klo 9-15.

Puh: +358 9 584 233
Sähköposti: info@kepa.fi

Viestintään liittyvissä asioissa voit ottaa yhteyttä osoitteeseen viestinta@kepa.fi. Laskuttajille: Kepan laskutusosoitteet (pdf).

 

Helsinki

Aronen, Jukka
Verkkojulkaisujen päätoimittaja
Editor-in-Chief of Web publications
+358 50 317 6692 | jukka.aronen@kepa.fi
Internet-sivut, Viestintä
Autere, Sanna
Viestinnän asiantuntija
Communications Officer
+358 50 317 6721 | sanna.autere@kepa.fi
Julkaisut, Kampanjat, Viestintä
Biström, Jonas
Asiantuntija, ilmasto-oikeudenmukaisuus
Policy Adviser, Climate Justice
+358 50 317 6686 | jonas.bistrom@kepa.fi
Vaikuttamistyö Ilmastopolitiikka ja -rahoitus
Eurakoski, Johanna
Viestintä- ja varainhankintapäällikkö
Communications and Fundraising Manager
+358 50 317 6698 | johanna.eurakoski@kepa.fi
Järjestöyhteistyö, Maailma kylässä -festivaali, Mediasuhteet, Viestintä
Hakkarainen, Outi
Ohjelmasuunnittelija
Programme Advisor
+358 50 317 6728 | outi.hakkarainen@kepa.fi
Hannula, Outi
Ohjelmajohtaja
Programme Director
+358 50 317 6720 | outi.hannula@kepa.fi
Johto
Helenius, Kim
IT-tukihenkilö
IT Support
+358 50 317 6766 | kim.helenius@kepa.fi
Huhta, Jukka
Web Developer
Web Developer
+358 50 317 6693 | jukka.huhta@kepa.fi
Hukka, Janne
Verkkojulkaisujen toimitussihteeri
Sub-editor of Web Publications
+358 50 317 6706 | janne.hukka@kepa.fi
Internet-sivut
Häkli, Laura
Viestintä- ja vaikuttamistyön johtaja
Director for Advocacy and Communication
+358 50 317 6710 | laura.hakli@kepa.fi
Viestintä
Jokinen, Heini
Viestintäavustaja
Communications Assistant
+358 50 317 6714 | heini.jokinen@kepa.fi
Maailma kylässä -festivaali
Jäppinen, Sanna
Verkkojulkaisujen päätoimittaja
Editor-in-Chief of Web publications
+358 50 317 6684 | sanna.jappinen@kepa.fi
Viestintä
Kilpi, Lyydia
Asiantuntija, vero-oikeudenmukaisuus
Policy Adviser, Tax Justice
+358 50 317 6738 | lyydia.kilpi@kepa.fi
Koivuporras-Masuka, Kirsi
Asiantuntija, kansalaisyhteiskunta
Policy Adviser, Civil Society
+358 50 317 6727 | kirsi.koivuporras-masuka@kepa.fi
Kokkonen, Niini
Verkkotuottaja
Web Producer
+358 50 317 6708 | niini.kokkonen@kepa.fi
Internet-sivut
Korhonen, Kalle
Järjestelmäsuunnittelija
System Analyst
+358 50 317 6688 | kalle.korhonen@kepa.fi
Kulmala, Ville
Viestintäavustaja
Communications Support
+358 50 317 6713 | Ville.Kulmala@kepa.fi
Internet-sivut
Kumpulainen, Teemu
Graafikko
Graphic Designer / AD
+358 50 317 6703 | teemu.kumpulainen@kepa.fi
Kuusinen, Carita
Henkilöstösuunnittelija
Human Resources Coordinator
+358 50 317 6712 | carita.kuusinen@kepa.fi
Rekrytointi
Lager, Laura
Projektikoordinaattori
Project Coordinator
+358 50 317 6726 | laura.lager@kepa.fi
Organisaation kehittäminen
Lappalainen, Timo
Toiminnanjohtaja
Executive Director
+358 50 317 6700 | timo.lappalainen@kepa.fi
Johto
Leppäaho, Iina
Viestintäassistentti
Communications Assistant
+358 50 317 6741 | iina.leppaaho@kepa.fi
Viestintä
Leppänen, Niila
Tuotantopäällikkö
Production Manager
+358 50 317 6709 | niila.leppanen@kepa.fi
Maailma kylässä -festivaali
Lounasheimo, Paula
Järjestökoordinaattori
Coordinator for Member Organisations
+358 50 317 6745 | paula.lounasheimo@kepa.fi
Järjestöyhteistyö, Jäsenpalvelut, Jäsenrekisteri, Jäsenyysasiat
Lundqvist, Anna-Stiina
Asiantuntija, toimintaympäristön analyysi ja Agenda 2030
Policy Adviser, External Environment Analysis and Agenda 2030
+358 50 317 6704 | anna-stiina.lundqvist@kepa.fi
Vaikuttamistyö
Mustonen, Elmo
Toimittaja
Editor
+358 50 317 6705 | elmo.mustonen@kepa.fi
Maailman Kuvalehti
Mäki-Hakola, Heli
Toimistokoordinaattori
Office Coordinator
+358 9 584 233 | heli.maki-hakola@kepa.fi
Järjestötilat, Vastaanotto
Mäki, Niina
Asiantuntija, kehitysrahoitus
Policy Adviser, Development Finance
+358 50 317 6724 | niina.maki@kepa.fi
Vaikuttamistyö Kehitysrahoitus
Nevalainen, Helena
Kehitysyhteistyöneuvoja
Adviser - Development Cooperation
+358 50 317 6729 | helena.nevalainen@kepa.fi
Hankeneuvonta
Niemelä, Hannu
Projektipäällikkö / Maailma koulussa -hanke
Project Manager / World at School Project
+358 50 317 6744 | Hannu.Niemela@kepa.fi
Globaalikasvatus Globaalikasvatus
Onali, Anja
Ohjelmasuunnittelija
Programme Adviser
+358 50 317 6701 | anja.onali@kepa.fi
Palmu, Anja-Maija
Hallintosihteeri
Administrative Secretary
+358 50 317 6734 | anja-maija.palmu@kepa.fi
Puukko, Outi
Viestinnän asiantuntija
Communications Officer
+358 50 317 6719 | outi.puukko@kepa.fi
Viestintä
Rekola, Sanna
Globaalikasvatuksen asiantuntija
Global Education Adviser
+358 50 317 6697 | sanna.rekola@kepa.fi
Edunvalvonta, Globaalikasvatus, Järjestöyhteistyö Globaalikasvatus
Romar, Anne
Hallintojohtaja
Administrative Director
+358 50 317 6730 | anne.romar@kepa.fi
Johto
Sipilä, Hanna
Taloussuunnittelija
Controller
+358 50 317 6733 | hanna.sipila@kepa.fi
Sironen, Sari
Kampanjakoordinaattori
Campaign Coordinator
+358 50 317 6716 | sari.sironen@kepa.fi
Kampanjat
Sjöström, Cyril
Festivaaliassistentti
Festival Assistant
+358 50 317 6742 | cyril.sjostrom@kepa.fi
Maailma kylässä -festivaali
Starck, Auli
Asiantuntija, kansalaisyhteiskunta ja edunvalvonta
Policy Adviser, Civil Society
+358 50 317 6715 | auli.starck@kepa.fi
Edunvalvonta, Järjestöyhteistyö Järjestöjen kehitysyhteistyö, Kansalaisyhteiskunta
Turakka, Antti
Koulutussuunnittelija
Training Coordinator
+358 50 317 6694 | antti.turakka@kepa.fi
Koulutus
Valtonen, Anni
Toimituspäällikkö
Managing Editor
+358 50 317 6717 | anni.valtonen@kepa.fi
Maailman Kuvalehti
Vesalainen, Jaana
Taloussihteeri
Finance Assistant
+358 50 317 6731 | jaana.vesalainen@kepa.fi
Laskut ja maksatukset
Vihriälä, Anni
Koulutussuunnittelija, globaalikasvatus
Training Coordinator, Global Education
+358 50 317 6689 | anni.vihriala@kepa.fi
Globaalikasvatus Globaalikasvatus
Viirimäki, Jaana
Järjestökoordinaattori, Mahdollisuuksien torit
Coordinator for Markets of Possibilities
+358 50 317 6737 | jaana.viirimaki@kepa.fi
Mahdollisuuksien torit Vapaaehtoistyö
Wilkinson, Niko
Ohjelmapäällikkö
Programme Manager
+358 50 317 6696 | niko.wilkinson@kepa.fi
Maailma kylässä -festivaali

Mosambik

Jeronimo, Leopoldino
Asiantuntija
Adviser (civil society)
+258 82 303 5164 | leopoldino.jeronimo@kepa.fi
Machimbene, Mário
Asiantuntija
Policy Adviser
+258 21 316 008 | mario.machimbene@kepa.fi
Nhampule, Regina
Toimistopäällikkö
Office Manager
+258 21 316 005 | regina.nhampule@kepa.fi

Nicaragua

Gutierrez, Francis
Kirjanpitäjä
Administrator
+505 22 663 415 | francis.gutierrez@kepa.fi
Kuivalainen, Minna
Asiantuntija
Policy Adviser
+505 2266 3415 | minna.kuivalainen@kepa.fi
Globaali talouspolitiikka, Ilmastopolitiikka ja -rahoitus
Laitamo, Sanna-Mari
Maajohtaja
Country Director
+505 226 63415 | sanna-mari.laitamo@kepa.fi

Tansania

Hossain, Masud
Maajohtaja
Country Director
+255 7574 17667 | masud.hossain@kepa.fi
Khamis, Bakar
Asiantuntija
Policy Adviser
+255 22 215 1582 | bakar.khamis@kepa.fi
Mshana, Asna
Asiantuntija
Adviser (civil society)
+255 22 215 1582 | asna.mshana@kepa.fi
Nilsson, Eva
Asiantuntija
Policy Adviser
eva.nilsson@kepa.fi
Globaali talouspolitiikka, Suomen kehitysyhteistyö
Njau, Harold
Kirjanpitäjä
Administrative and finance officer
+255 22 215 1581 | harold.njau@kepa.fi
Simba, Rehema
Toimistosihteeri
Office assistant
+255 22 215 1583 |
Swai, Andrew
Huoltomies ja autonkuljettaja
Logistics and Maintenance Officer
+255 22 215 1583 | andrew.swai@kepa.fi