Yhteystiedot

Jaa:

Yhteystiedot

Kepa ry
Töölöntorinkatu 2 A, 00260 Helsinki (karttalinkki)
Aukioloajat: ma-to klo 9-16, pe klo 9-15
Puh: +358 9 584 233
Fax: +358 9 5842 3200
Sähköposti: info@kepa.fi

Viestintään ja tiedotukseen liittyvissä asioissa voi ottaa yhteyttä osoitteeseen viestinta@kepa.fi tai verkkotoimitus@kepa.fi.

 

Helsinki

Aronen, Jukka
Verkkojulkaisujen päätoimittaja
Editor-in-Chief of Web publications
+358 50 317 6692 | jukka.aronen@kepa.fi
Internet-sivut, Viestintä
Artes, Kai
Ohjelmapäällikkö
Programme Manager
+358 50 317 6696 | kai.artes@kepa.fi
Maailma kylässä -festivaali
Autere, Sanna
Tiedottaja
Communications Officer
+358 50 317 6721 | sanna.autere@kepa.fi
Julkaisut, Kampanjat, Viestintä
Eurakoski, Johanna
Viestintä- ja varainhankintapäällikkö
Communications and Fundraising Manager
+358 50 317 6698 | johanna.eurakoski@kepa.fi
Järjestöyhteistyö, Maailma kylässä -festivaali, Mediasuhteet, Viestintä Yritysvastuu
Hakkarainen, Henna
Tiedottaja
Communications Officer
+358 50 317 6704 | henna.hakkarainen@kepa.fi
Julkaisut, Mediasuhteet, Vaikuttajaviestintä, Viestintä
Hakkarainen, Outi
Kehityspoliittinen asiantuntija (toimintaympäristö)
Advocacy and Policy Officer (External Environment)
+358 50 317 6728 | outi.hakkarainen@kepa.fi
Julkaisut Kansalaisyhteiskunta
Hannula, Outi
Ohjelmajohtaja
Programme Director
+358 50 317 6720 | outi.hannula@kepa.fi
Johto
Havunen, Minna
Kehityspoliittinen asiantuntija (kehitysyhteistyö)
Advocacy and Policy Officer (Development Cooperation)
+358 50 317 6738 | minna.havunen@kepa.fi
Vaikuttamistyö Suomen kehitysyhteistyö
Helenius, Kim
IT-tukihenkilö
IT Support
+358 50 317 6766 | kim.helenius@kepa.fi
Hintikainen, Katja
Kampanjakoordinaattori (globaalikasvatus)
Campaign Coordinator
+358 50 317 6747 | katja.hintikainen@kepa.fi
Kampanjat
Jäppinen, Sanna
Verkkojulkaisujen toimitussihteeri
Sub-editor of Web Publications
+358 50 317 6706 | sanna.jappinen@kepa.fi
Internet-sivut, Viestintä
Kaskeala, Niklas
Kampanjakoordinaattori
Campaign Coordinator
+358 50 317 6716 | niklas.kaskeala@kepa.fi
Kampanjat
Koivuporras-Masuka, Kirsi
Tiedottaja
Communications Officer
+358 50 317 6719 | kirsi.koivuporras-masuka@kepa.fi
Viestintä
Konttinen, Paula Njeri
Koulutussuunnittelija (globaalikasvatus)
Training Coordinator
+358 50 317 6736 | paulanjeri.konttinen@kepa.fi
Koulutus
Korhonen, Kalle
Järjestelmäsuunnittelija
System Analyst
+358 50 317 6688 | kalle.korhonen@kepa.fi
Kunttu, Samuli
Tietohallintosuunnittelija
Information Management Coordinator
+358 50 317 6722 | samuli.kunttu@kepa.fi
Informaatiopalvelut
Kuusinen, Carita
Henkilöstösuunnittelija
Human Resources Coordinator
+358 50 317 6712 | carita.kuusinen@kepa.fi
Rekrytointi
Lager, Laura
Koulutussuunnittelija
Training Coordinator
+358 50 317 6726 | laura.lager@kepa.fi
Koulutus, Organisaation kehittäminen
Lahdenmäki, Matti
Hallintoavustaja
Administrative Support
+358 50 317 6711 | matti.lahdenmaki@kepa.fi
Järjestötilat, Vastaanotto
Laine, Pia
Toimittaja
Journalist
+358 50 317 6735 | pia.laine@kepa.fi
Maailman Kuvalehti
Lappalainen, Timo
Toiminnanjohtaja
Executive Director
+358 50 317 6700 | timo.lappalainen@kepa.fi
Johto
Lavila, Piia
AEPF-koordinaattori
AEPF Coordinator
+358 50 317 6725 | piia.lavila@kepa.fi
AEPF
Lehtinen, Olli-Pekka
Viestintäavustaja
Communications Support
+358 50 317 6713 | olli-pekka.lehtinen@kepa.fi
Internet-sivut, Viestintä
Leino, Sisko
Hallintokoordinaattori
Administrative Coordinator
+358 50 317 6707 | sisko.leino@kepa.fi
Hallinnollinen neuvonta, Rekrytointi
Leppänen, Riikka
Kampanja-avustaja
Campaign Assistant
+358 50 317 6743 | riikka.leppanen@kepa.fi
Globaalikasvatus
Lounasheimo, Paula
Järjestösihteeri
Secretary for Member Services
+358 50 317 6745 | paula.lounasheimo@kepa.fi
Järjestöyhteistyö, Jäsenpalvelut, Jäsenrekisteri, Jäsenyysasiat
Mankki, Sarianna
Vaikuttamistyön avustaja
Advocacy Trainee
+358 50 317 6684 | sarianna.mankki@kepa.fi
Vaikuttamistyö
Mannert, Minna
Järjestökoordinaattori (globaalikasvatus)
Coordinator for Member Organisations
+358 50 317 6697 | minna.mannert@kepa.fi
Edunvalvonta, Globaalikasvatus, Järjestöyhteistyö
Mansner, Ritva
Pääkirjanpitäjä
Chief Accountant
+358 50 317 6718 | ritva.mansner@kepa.fi
Mäki-Hakola, Heli
Toimistokoordinaattori
Office Coordinator
+358 9 584 233 | heli.maki-hakola@kepa.fi
Vastaanotto
Nevalainen, Helena
Kehitysyhteistyöneuvoja
Adviser - Development Cooperation
+358 50 317 6729 | helena.nevalainen@kepa.fi
Hankeneuvonta
Nieminen, Janne
Festivaaliassistentti
Festival Assistant
+358 50 317 6742 | janne.nieminen@kepa.fi
Maailma kylässä -festivaali
Nilsson, Eva
Kehityspoliittinen asiantuntija (globaali talous)
Advocacy and Policy Officer (Global Economy)
+358 50 317 6724 | eva.nilsson@kepa.fi
Vaikuttamistyö Globaali talouspolitiikka, Suomen kehitysyhteistyö
Nousiainen, Jari
Verkkopalveluiden tekninen asiantuntija
Webmaster
+358 50 317 6685 | jari.nousiainen@kepa.fi
Internet-sivut
Pallasmaa, Sirkku
Kirjanpitäjä
Accountant
+358 50 317 6732 | sirkku.pallasmaa@kepa.fi
Laskut ja maksatukset
Palmu, Anja-Maija
Hallintosihteeri
Administrative Secretary
+358 50 317 6734 | anja-maija.palmu@kepa.fi
Peebles, Aleksi
Sovellussuunnittelija
Application Designer
+358 50 317 6693 | aleksi.peebles@kepa.fi
Internet-sivut
Pennanen, Aino
Kehityspoliittinen asiantuntija (Post 2015 ja ihmisoikeudet)
Advocacy and Policy Officer (Post 2015 and Human Rights)
+358 50 317 6687 | aino.pennanen@kepa.fi
Vaikuttamistyö Demokratia ja ihmisoikeudet
Purje, Henri
Kehityspoliittinen asiantuntija (ilmastopolitiikka)
Advocacy and Policy Officer (Climate Justice)
+358 50 317 6686 | henri.purje@kepa.fi
Vaikuttamistyö Ilmastopolitiikka ja -rahoitus
Puukko, Outi
Viestintäassistentti
Communications Assistant
+358 50 317 6741 | outi.puukko@kepa.fi
Viestintä
Railo, Mika
Viestintä- ja kampanjajohtaja
Director for Campaigns and Communication
+358 50 317 6710 | mika.railo@kepa.fi
Johto, Kampanjat, Mediasuhteet, Viestintä
Rentola, Joonas
Järjestöavustaja
Assistant for Member Services
+358 50 317 6683 | joonas.rentola@kepa.fi
Jäsenpalvelut
Rintanen, Tiina
Markkinointisuunnittelija
Marketing Planner
+358 50 317 6694 | tiina.rintanen@kepa.fi
Maailman Kuvalehti
Romar, Anne
Hallintojohtaja
Administrative Director
+358 50 317 6730 | anne.romar@kepa.fi
Johto
Räihälä, Aida
Viestintäassistentti
Communications Assistant
+358 50 317 6714 | aida.raihala@kepa.fi
Maailma kylässä -festivaali
Savolainen, Suvi
Graafikko
Graphic Designer / AD
+358 50 317 6703 | suvi.savolainen@kepa.fi
Viestintä
Sipilä, Hanna
Taloussuunnittelija
Controller
+358 50 317 6733 | hanna.sipila@kepa.fi
Soini, Lauri
Verkkotuottaja
Web Producer
+358 50 317 6708 | lauri.soini@kepa.fi
Internet-sivut, Viestintä
Starck, Auli
Järjestökoordinaattori (edunvalvonta)
Coordinator for Member Organisations
+358 50 317 6715 | auli.starck@kepa.fi
Edunvalvonta, Järjestöyhteistyö Järjestöjen kehitysyhteistyö
Tolonen, Tuovi
Koulutussihteeri
Training Assistant
+358 50 317 6695 | tuovi.tolonen@kepa.fi
Koulutus, Kurssi-ilmoittautumiset
Tuominen, Kaisu
Ohjelmasuunnittelija
Programme Adviser
+358 50 317 6701 | kaisu.tuominen@kepa.fi
Organisaation kehittäminen
Turakka, Antti
Koulutussuunnittelija
Training Coordinator
+358 50 317 6727 | antti.turakka@kepa.fi
Koulutus
Töykkälä, Hanna
Mahdollisuuksien tori -avustaja
Assistant for the Market of possibilities
+358 50 317 6691 | hanna.toykkala@kepa.fi
Mahdollisuuksien torit
Vallo, Markus
Ohjelma-assistentti
Programme Assistant
+358 50 317 6744 | markus.vallo@kepa.fi
Maailma kylässä -festivaali
Valtonen, Anni
Toimituspäällikkö
Managing Editor
+358 50 317 6717 | anni.valtonen@kepa.fi
Maailman Kuvalehti
Vesalainen, Jaana
Taloussihteeri
Finance Assistant
+358 50 317 6731 | jaana.vesalainen@kepa.fi
Laskut ja maksatukset
Vihriälä, Anni
Etvo-koordinaattori
Coordinator for Etvo
+358 50 317 6689 | anni.vihriala@kepa.fi
Etvo, Vapaaehtoistyö ulkomailla
Viirimäki, Jaana
Mahdollisuuksien tori -koordinaattori
Coordinator for Markets of Possibilities
+358 50 317 6737 | jaana.viirimaki@kepa.fi
Mahdollisuuksien torit Vapaaehtoistyö
Vähäkoski, Sami
Toimittaja
Journalist
+358 50 317 6705 | sami.vahakoski@kepa.fi
Maailman Kuvalehti
Wilkinson, Niko
Tuotantopäällikkö
Production Manager
+358 50 317 6709 | niko.wilkinson@kepa.fi
Maailma kylässä -festivaali
Ylikoski, Terhi
Ohjelmasuunnittelija (kehityspoliittinen työ)
Programme Adviser (Development Policy)
+358 50 317 6702 | terhi.ylikoski@kepa.fi
Vaikuttamistyö
Österinen, Kaisu
Ohjelmasuunnittelija (kansalaisyhteiskunta)
Programme Adviser (Civil Society)
+358 50 317 6723 | kaisu.osterinen@kepa.fi

Mosambik

de Sagres, Ilídio
Hankeneuvoja
Project Adviser
+258 21 316 004 | ilidio.sagres@kepa.fi
Machimbene, Mário
Kehityspoliittinen asiantuntija
Development Policy Officer
+258 21 316 008 | mario.machimbene@kepa.fi
Massinga, Jorge
Huoltomies ja logistikko
Officer for Maintenance and Logistics
+258 21 316 008 | jorge.massinga@kepa.fi
Mazuze, Naftal
IT-tukihenkilö
IT-support
+258 21 316 008 | naftal.mazuze@kepa.fi
Munjaga, Alzira
Siivooja
Cleaner
+258 21 316 008 | alzira.munjaga@kepa.fi
Nhampule, Regina
Toimistopäällikkö
Office Manager
+258 21 316 005 | regina.nhampule@kepa.fi
Tuominen, Minna
Maajohtaja
Country Director
+258 21 316 008 | minna.tuominen@kepa.fi

Nicaragua

Aragon, Thelma
Siivooja
Cleaning lady
+505 226 634 15 | thelma.aragon@kepa.fi
Araica, Francis
Programme Officer
Programme Officer
francis.araica@kepa.fi
Chavda, Kirsi
Kehityspoliittinen asiantuntija
Development Policy Officer
+505 226 634 15 | kirsi.chavda@kepa.fi
Globaali talouspolitiikka, Ilmastopolitiikka ja -rahoitus
Gutierrez, Francis
Kirjanpitäjä
Administrator
+505 22 663 415 | francis.gutierrez@kepa.fi
Laitamo, Sanna-Mari
Maajohtaja
Country Director
+505 226 63415 | sanna-mari.laitamo@kepa.fi
Lara, Xiomara
Vastaanottovirkailija
Receptionist
+505 22 663 415 | xiomara.lara@kepa.fi
Valdivia, Jose
Kehityspoliittinen asiantuntija
Development Policy Officer
+505 22 663 415 | jose.valdivia@kepa.fi

Tansania

Hossain, Masud
Maajohtaja
Country Director
masud.hossain@kepa.fi
Kettunen, Jenna
Kansalaisyhteiskunnan asiantuntija
Civil Society Officer
jenna.kettunen@kepa.fi
Hankeneuvonta
Khamis, Bakar
Kehityspoliittinen asiantuntija
Development Policy Officer
+255 22 215 1582 | bakar.khamis@kepa.fi
Lönnqvist, Linda
Kehityspoliittinen asiantuntija
Development Policy Officer
+255 22 215 1582 | linda.lonnqvist@kepa.fi
Globaali talouspolitiikka
Mshana, Asna
Hankeneuvoja
Project adviser
+255 22 215 1582 | asna.mshana@kepa.fi
Njau, Harold
Kirjanpitäjä
Administrative and finance officer
+255 22 215 1581 | harold.njau@kepa.fi
Pambe, Catherina
Siivooja
Cleaning lady
Simba, Rehema
Toimistosihteeri
Office assistant
+255 22 215 1583 |
Swai, Andrew
Huoltomies ja autonkuljettaja
Logistics and Maintenance Officer
+255 22 215 1583 | andrew.swai@kepa.fi

Thaimaa

Ahola, Helena
Aluejohtaja
Regional Director
+66 2 277 6747 | helena.ahola@kepa.fi
Eamsakul, Prawena
Toimistosihteeri
Administration Assistant
+66 2 277 6747 | prawena.eamsakul@kepa.fi
Selin, Tove
Kehityspoliittinen asiantuntija
Development Policy Officer
+66 81 787 3055 | tove.selin@kepa.fi
Theeralerttham, Nattawat
Kehityspoliittinen asiantuntija
Development Policy Officer
+66 87 1381981 | nattawat.theeralerttham@kepa.fi